پنجشنبه ۱۶ فروردین ۰۳

اصول جوشکاری اهن

مشاغل کشارزی و هنری در این سایت معرفی میشوند

۲۱ بازديد
۰ ۰

برای اینکه عملیات جوشکاری به نحو احسن انجام شود بایستی اصول آن به درستی رعایت شود. برخی از اصول جوشکاری آهن طبق استاندارد بین‌ المللی به قرار زیر می باشد.

  • آهن بایستی در حین جوش زدن و قبل از آن بنا به نوع جوش، گرم یا خنک شود.
  • استفاده از یک محدوده دمایی به هنگام جوش زدن یعنی بین ۶۵ تا ۲۶۰ ممنوع است و این میزان دما برای آهن خطرناک به شمار رفته و جوشکاری را دشوار می ‌کند.
  • قبل از اقدام به جوشکاری، آن قسمت ‌هایی که قرار است جوش بخورند را در محدوده دمایی بین ۲۶۰ تا ۶۴۹ درجه سانتیگراد برسانید.
  • بخش ‌هایی از آهن که نزدیک به محل جوش هستند بایستی خنک باشند. دقت داشته باشید که خنک باشند نه سرد. اگر در حین کار ناگهان آن بخش ‌ها سرد شدند به وسیله دستگاه جوش آن ها را به دمای مورد نظر برسانید.
  • محلی که به تازگی جوش خورده باید به اندازه‌ ای خنک شود که بتوان به آن دست زد. اگر بیش از حد داغ بماند کار را خراب می‌ کند و اگر خیلی سرد شود نیز ممکن است باعث شکسته شدن محل جوش بشود. هر نوع آهن برای جوش چه قبل، در حین و بعد از کار به یک محدوده دمایی خاص نیاز دارد.
  • برای گرفتن درزها در آهن از تکه‌ های آهن استفاده کنید و آن ها را در محل درز جوش بزنید.
  • برای اجتناب از گرم نشدن بیش از حد نواحی نزدیک به محل جوش، قسمت ‌هایی از آهن را که قرار است به هم جوش بخورند را با جوش ‌های ریز به طول ۲.۵ سانتیمتر وصل کنید. به وجود آمدن درزها و شکاف‌ ها در محل جوش امری طبیعی و اجتناب ناپذیر در جوشکاری آهن است. بنابراین می ‌توانید بعد از پایان عملیات جوشکاری از انواع درزگیرها برای نفوذناپذیر شدن محل جوش به آب استفاده کنید.

انواع جوش ها

انواع مختلفی از جوش ها وجود دارد. نوع جوشی که با آن سر و کار دارید، می تواند نشان دهد که آیا جوش شما خفیف، معمولی یا شدید است؟؟ انواع مختلف جوش ها شامل موارد زیر است :

1-کمدون ها

این جوش ها؛ جوش های سر سیاه و سر سفید هستند که به صورت باز یا بسته روی پوست شما قرار گرفته اند و دو مورد از سخت ترین و مقاوم ترین جوش ها در برابر ترکیدگی هستند. وجود آن ها قطعاً آزاردهنده است. جوش های سرسیاه زمانی تشکیل می‌ شوند که فولیکول مو و غده‌ های چربی در منافذ پوست توسط چربی ها مسدود می شوند.۵ علت اصلی جوش صورت نوزاد


جوش های سرسیاه باز هستند و رنگدانه ملانین داخل آن ها وارد می شود با اکسیژن ترکیب می شود و یک ظاهر سیاه و تیره را ایجاد می کند و بر عکس باور عموم، از آلودگی و کثیفی تشکیل نشده ‌اند. درمان جوش با عسل

جوش های سر سفید نتیجه مسدود شدن منافذ پوست با روغن و سلول های پوستی هستند. آن ها جوش های سر بسته هستند که با اکسیژن واکنش نشان می دهند و سر این جوش ها سفید یا زرد باقی می‌ ماند . این جوش ها نوع خفیفی از آکنه هستند و فقط تعداد کمی از آن ها روی صورت ایجاد می‌ شود.بعد از بند انداختن صورت چه کنیم که جوش نزنیم؟

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در رویا بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.